KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15935245
*
nr 1593 5245
Anders Altzar
(1886-1939), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på duk, 51x60 cm, yttermått inklusive ram: 61x72 cm
Anders Altzar, född 1886, död 1939, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
2.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 januari 2024
kl 20:56:06
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/1 15:46:50
1
300 kr
29/1 12:47:45
1
1.100 kr
29/1 19:09:49
1
2.200 kr
29/1 20:02:18
2
800 kr
29/1 20:02:18
1
900 kr (Budbetjänt)
29/1 20:02:33
2
1.200 kr
29/1 20:02:33
1
1.300 kr (Budbetjänt)
29/1 20:02:37
2
1.600 kr
29/1 20:02:37
1
1.700 kr (Budbetjänt)
29/1 20:02:39
2
1.800 kr
29/1 20:02:39
1
1.900 kr (Budbetjänt)
29/1 20:02:40
2
2.000 kr
29/1 20:02:40
1
2.200 kr (Budbetjänt)
29/1 20:02:41
2
2.400 kr
29/1 20:17:00
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: anders altzar olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:53
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:11
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:05
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:30
*
Anders Altzar
Anders Altzar, född 1886, död 1939, svensk målare.
Läs om budbetjänten
nr 1593 5245
Anders Altzar
(1886-1939), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på duk, 51x60 cm, yttermått inklusive ram: 61x72 cm
Anders Altzar, född 1886, död 1939, svensk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 700 kr |
Såld: | 2.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 29 januari 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
24/1 15:46:50 | 1 | 300 kr |
29/1 12:47:45 | 1 | 1.100 kr |
29/1 19:09:49 | 1 | 2.200 kr |
29/1 20:02:18 | 2 | 800 kr |
29/1 20:02:18 | 1 | 900 kr (Budbetjänt) |
29/1 20:02:33 | 2 | 1.200 kr |
29/1 20:02:33 | 1 | 1.300 kr (Budbetjänt) |
29/1 20:02:37 | 2 | 1.600 kr |
29/1 20:02:37 | 1 | 1.700 kr (Budbetjänt) |
29/1 20:02:39 | 2 | 1.800 kr |
29/1 20:02:39 | 1 | 1.900 kr (Budbetjänt) |
29/1 20:02:40 | 2 | 2.000 kr |
29/1 20:02:40 | 1 | 2.200 kr (Budbetjänt) |
29/1 20:02:41 | 2 | 2.400 kr |
29/1 20:17:00 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: anders altzar olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:53 -
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:11 -
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:05 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:30